Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

Kimler Work and Travel’a katılabilir ?

work-and-travel-forum

Work and Travel programına katılmak için genel temel şart tam zamanlı üniversite öğrencisi olmaktır. Program için AÖF öğrencileri kabul edilmemektedir.

Programa başvuracak adayların herhangi bir sorun yaşamamaları adına en az Intermediate düzeyde ingilizce konuşabiliyor olmaları gerekmektedir. Üniversitelerin hazırlık ( bir üst sınıfa geçebiliyor olmak ) , 1, 2,3,4 sınıf öğrencileri başvuruda bulunabilir. Ama hemen belirtmeliyim ki 18 – 28 yaş aralığında ( bazı sponsorlar 26 yaşından büyük öğrencileri kabul etmeyebilirler ) ve genel yıl sonu not ortalamanızın 4 üzerinden en az 2 olması durumunda work and travel programına rahatlıkla başvurabilirsiniz.

Work and Travel şirketleri genelikle başvuru yapan her bir adayı İngilizce mülakat ile değerlendirmektedir. Yapılan bu mülakat sonucunda dil yeterliliği ve programa uygunluğu tespit edilen adayların kayıtları kabul edilir.

Yukarıda belirtilen kriterlerin yanında programa katılım için bizce dikkat edilmesi gereken önemli bir hususta katılımcı work and travel adaylarının iş tecrübeleridir. En az 8 – 12 hafta kadar ABD çalışacağınız için mutlaka bu hususa extra dikkat etmenizde fayda var. Unutmayın ki yapacağınız işte ki başarınız not ortalamanıza değil iş tecrübenize ve tabi ki ingilizce seviyenize bağlıdır.

2 Comments