Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

Los Angeles

Los Angeles Deneyim Puanı
  • Skor
8.2

Los Angeles Şehri Hakkında

Los Angeles’a geldiğinizde gerçek bir Amerikan şehrine geldiğinizi hissedersiniz. Amerika’da farklı şehirlerde work and travel yapacak arkadaşlara tavsiyem mutlaka şehri görmeden Türkiye’ye dönmeyin.

Sending
User Review
3 (2 votes)

los-angeles-dil-okullari

Los Angeles şehri

Amerika Birleşik Devletlerine bağlı olan Los Angeles şehri, büyük okyanusa paralel olarak doğu bölümünde yer alır. Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı en büyük ikinci şehirdir. Bu şehir oldukça popülerdir ve özellikle sanat ve eğlence konusunda 1920 yılından bugüne kadar popülerliğini korumaktadır. Los Angeles denilince ilk akla gelen Beverly Hills, Hollywood ve Santa Monica’dır. Los Angeles’ın yakın bir tarihi olmasına rağmen bu denli popüler olmasının sebebi büyük bir yüz ölçümü olmasıdır. Şehir ilk kez 1781 yılında Meksikalılar tarafından keşfedilmiştir. 1850 yılında ise Kaliforniya’ya dahil olmuştur. Los Angeles şehrinin isimsel anlamı ise İspanyolcadaki melekler şehrinden gelmektedir.

Şehirde yoğun olarak Akdeniz iklimi görülse de, çoğu zamanda tropikal bir iklime sahiptir diyebiliriz. Yaz ayları oldukça sıcak ve bunaltıcı geçer. Kış aylarında ise 35 gün aralıksız yağış görülebilmektedir. Ağustos ayı şehrin en sıcak ayı iken, Ocak ayı -26 dereceye kadar düşer.

Los Angeles şehri bir çok filme de ilham vermiştir. Amerikalılar tarafından çok sevilen ve sıklıkla ziyaret edilen şehir, en çok ziyaretçiyi yaz aylarında almaktadır.

Los Angeles Dil Okulları

Amerika’nın en eğlenceli şehri olan  Los Angeles hakkında ayrıntılı bilgiye ve Los Angeles‘daki dil okullarının fiyatlarına aşağıda ki linklerden ulaşabilirsiniz.
ec-losangeles-dil-okulu

 

Amerika dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında bilgi edinmek için bize her zaman 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

Los-Angeles