Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

“Work and Travel” Yaz Dönemi Küçük Ölçekli Hibe Programı

work-and-travel-turkey

Work and Travel” Yaz Dönemi Katılımcıları olarak ABD’de geçirdiğiniz süre boyunca, yaşadıklarınızdan ilham alarak kendi toplumunuza fayda sağlayacak bir proje geliştirmeye yönelebilirsiniz. Bu, Amerikalılar ve Türklerin ilişkilerini güçlendirecek ya da karşılıklı anlayış ve hoşgörünün artmasını sağlayacak bir proje olabilir. Mültecilerin yaşam koşullarını iyileştirecek, kadına şiddeti azaltacak ya da çevre korumaya katkı sağlayacak bir proje olabilir. Konusu ne olursa olsun, olumlu fikirlerinizi duymak ve imkanlar elverdiği takdirde desteklenecek.

ABD’nin Türkiye Temsilcilikleri sizleri “Work and Travel” Yaz Dönemi Küçük Ölçekli Hibe Programı aracılığıyla tasarladığınız ya da desteklerinizle uygulanan bir proje için ödenek başvurusu yapmaya davet etmekten onur duyar. “Work and Travel” Yaz Dönemi deneyiminiz 2016 yazında sonlandıysa, bu programa başvurabilirsiniz.

Bu hibe programının temel hedefi, 2016 yazında “Work and Travel” Yaz Dönemi programına katılan Türk vatandaşlarının geliştirdiği ve uyguladığı yenilikçi, küçük ölçekli projelere destek sağlamaktır. Hibe teklif formuna ve kılavuza bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Son başvuru tarihi 30 Eylül 2016’dır. Sorularınızı pasistanbul@state.gov adresine mail atarak iletebilirsiniz.

Kaynak için tıklayınız.