Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

Work and Travel Ücretleri

Work and Travel bütçenizi doğru yapın !

Arkadaşlar 2016 Work and Travel ücretleri kuvvetle muhtemel 1700 – 1900 amerikan doları arasında değişecek gibi görünüyor. Tabi bu Work and Travel şirketlerine göre, size sunulan hizmete ve güvencelere göre değişecektir.

Herşey dahil Work and Travel ücretleri nelerdir ? ve Nezaman ödenmesi gerekir ?

Genelde bu extra ücretleri hesaplamayan ve bu yüzden gerçekten sorun yaşayan çok öğrenci tanıyorum. Dolayısı ile Extra Work and Travel harcamalarına kısaca bir göz atalım.

Work and Travel vize ücreti : 160 USD  ( Vize görüşmesinden 10 – 15 gün önce ödenmesi gerekir.

Sevis ücreti : 35 USD ( Vize görüşmesinden 15- 20 gün önce ödenir. Şubat – Mayıs dönemi )

Work and Travel uçak bileti ücreti : Ortalama 1200 – 1200  USD ( Bu konuya çok dikkat edin. Bazı danışman arkadaşlarımız itiraz edebilir 700 – 800 usd diyebilir ama genelde % 80 fiyatlar budur . Hesabınızı iyi yapın )

Konaklama Depozitosu : Amerika’da çalışacağınız Work and Travel işleri size konaklama güvencesi ile sunulur. Hatta bazı iş yerlerinin ayarlamış olduğu konaklamarda sezon boyunca kalmak zorunlulu bile olabilir. İşte kdaha gitmeden önce sizden Work and Travel işverenleri  konaklamanın kalitesine göre 200 – 800 USD arasında bir depozito isteyebilir. Bu ücreti konaklamnız sona erdiği aman kaldığınız konaklamaya bir zarar vermemişseniz geri iade alacaksınız. Ancak son yıllarda bu anlam da sorun yaşayan öğrenciler olduğunu biliyorum. Tavsiyem siz siz olun kaldığınız konaklamaya ve yanınızda ki arkadaşlarınızı bu durum konusunda uyarınız.

Work and Travel Cep Harçlığı : Work and Travel ile Amerika‘ya gitmeden önce yanınıza bir miktar para almanız gerekir. Ve bu ücret asla 300 – 500 USD olmasın gerçekten zor durumda kalırsınız. Kesinlikle bütçe meselesidir anlarım ama en azından yanınızda 800 – 1000 USD kadar bir parayı yanınıza alınız. Özelikle bayan öğrenci arkadaşlar buraya çok dikkat etsinler. Ve gider gitmez bir çok arkadaşımızın yaptığı gibi  cep harçlığınızı İphone, İpad gibi ilk zamanlarda teknolojik aletlere yatırmayın derim.

Sonuç olarak. İş ve konaklama dahil Work and Travel bana kaç patlar derseniz hemen söylim : En az : 3.500 – Maksimum 4.250 USD kadar bir bütçeniz olmalıdır.

No Comments