Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

2016 Work and Travel Programı Katılım Koşulları

WORK AND TRAVEL’A KİMLER KATILABİLİR?

2016 work and travel programına katılım koşulları ile bilgiler

–2 yıllık üniversite öğrencileri: turizm, ingilizce öğretmenliği ve ingilizce tercümanlık programına kayıtlı öğrenciler programa katılım için uygun adaylardır. Ancak 2 yıllık bölümlerde okumakta olan öğrenciler Work and Travel vize başvurusu yapmadan önce, 2. Dönem notlarının transkriptlerine işlenmiş olması gerekir. Ayrıca çok iyi bir akademik dereceye sahip olmaları ve yüksek seviyede ingilizce konuşuyor olmaları gerekir.

–4 yıllık üniversite öğrencileri: not ortalaması 2.00 ve üzeri olan öğrenciler, mayıs veya haziran döneminde mezun konumda olacak son sınıf öğrencileri ve hazırlık sınıfında okumakta olan öğrenciler programa katılım için uygun adaylardır. Ayrıca beklenen mezuniyet senesinden 1 yıl daha okulunu uzatmış ve en erken mayıs yahut haziran ayında mezun konumda olacak öğrenciler de programa başvuru yapabilirler. Ancak bu adayların, not ortalaması en az 2.00 olmalı ve çok iyi derecede ingilizce konuşuyor olmaları gerekir.

–Yüksek lisans öğrencileri: bu grupta olan öğrenciler programa katılımları sonrası, alacakları en az 1 dersleri daha varsa veya programlarına katılımları öncesi henüz tezlerini vermeyeceklerse, Work and Travel programına başvuru yapabilirler.

Bunlar genel kurallar…

– Yeni bir kültür, yeni insanlar yeni dostluk ve arkadaşlıklar sizi şimdiden heyecanlandırıyorsa

– Ben kendi ayaklarım üstünde durabilirim, yaşayabileceğim sıkıntıları aşabilirim diyorsanız

– Kendi kendinize yetebiliyorsanız

– İyi bir iletişimci, özgüven sahibiyseniz

– Amerika’da yeni yerler görme fikri size cazip geliyorsa

2016 WAT programına katılmanızı şiddetle tavsiye ederim