Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

Work and Travel programına kimler Katılamaz ?

Work and Travel programına kimler katılamaz ?

-Eğer orta seviyede  bir ingilizce ilgisine sahipseniz özelikle WAT işveren ve Amerikan konsolosluğu mülakatlarında büyük sıkıntı yaşarsınız. İngilizceniz geliştirmeden Work and Travel programını unutun. Muhtemelen ingilizce seviyeniz de bir sorun var en azından ortalama 450 – 500 USD kadar bir paranızı kaybedeceğinizi unutmayın. ” bilmiyordum ” demeyin artık biliyorsunuz

-Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi öğrencileri,

– Work and Travel başvurusunu ailenizle yapıyorsanız yada yapmayı düşünüyorsanız bence bu program yerine ailenizi de yanınıza alarak Antalya, Bodrum, Marmaris felan yapın. Çünkü bu program size göre değil.

– doktora öğrencileri

– Not ortalaması 2.00 ‘ın altında olan öğrenciler

– Halen Work and Travel programını tatil ve eğlence programı olarak görenler

– Work and Travel USA programında herşeyi başvuruda bulunduğu acentadan bekleyenler program size göre de değil. Çünkü WAT programına başvuruyorsanız ciddi anlam da  bir maratona hazır olmalısınız ve başvuruda bulunacağınız acentanın herşeyi her zaman yapmayacağını bilmeniz gerekir.

– Anlayıştan uzak sanız ve ‘ para veriyorum herşey yolunda gitmeli ‘ gibi bir sığ düşünceniz varsa da bu programdan uzak durun.

– 5-6 arkadaş aynı iş yerinde çalışmayı düşünüyorsanız da arkadaşlarınızla birlikte bir kampa yada tatile gidin Work and Travel asla size göre değil…

– 3 -4 aylık Work and Travel Macerasında zengin olmayı planlayanlar

– Kendi ayakları üzerinde duramayanlar

– İş hayatını bilmeyen , iş disiplinini bilmeyenlere göre de zor bir programdır. Hatta ütopya diyebilirim. Eğer bu kategorideyseniz muhtemelen 15 gün Türkiye’ye geri döncemk zorunda kalabilirsiniz.

Tabi listeyi uzatmak mümkün. Ama özetle bu program da her an herşeyi yaşayabilirsiniz. Work and Travel’ı farklı bir ülke kültürünü tanımak, iş tecrübesi elde etmek, eh biraz para kazanmak, Amerika’da Travel yapmak, ve tabi ki paha biçilemez bir tecrübe olarak görün. Herşeyden önemlisi beklentilerinizi miumum seviye de tutarsanız kazanan ve mutlu olan siz olursunuz..