Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

Work and travel kültür şoku nedir ?

Work and travel programında kültür şoku

 work-and-travel-culture-shock

Amerika’da bulunduğunuz süre içerisinde yemeğinizi kendiniz hazırlayacak, giysilerinizi kendinizi yıkayacak ve odanızı kendiniz temizleyeceksiniz. Kısacası ABD’de yaşarken her işinizi kendiniz yapmanız gerekecektir.

Work and Travel ile ABD’ye giden öğrencilerin büyük çoğunluğu, birkaç hafta kadar farklılıklardan ve alışkanlıklarının değişiminden dolayı kültür şoku yaşamaktadır.

İlk gittiğinizde bulunduğunuz eyaleti, işyerinizi, konaklama şartlarınızı; kendi ülkenizde sahip olduğunuz imkanlar ve çevre ile kıyaslamaya başlarsınız. Başka bir deyişle Amerika’ya özgü yemek kültürüne, Amerikalıların yaşam tarzına, kurallarına,işyerine, konaklama yerine, gittiğiniz eyalete ve şehre alışmanız biraz zaman almaktadır. Bazı öğrenciler ortama daha hızlı uyum sağlarken, bazı öğrencilerin ortama alışması biraz daha uzun sürer. Bu alışma evresinde eyalet, işyeri ve ev kuralları size ağır gelebilir..

Eğer bu alışma evresinde sağduyulu ve sakin bir tutum sergilerseniz, kısa süre içinde programın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz…