Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

Work and Travel İş Fuarları ( Job Fair ) nedir ?

Work and Travel İş Fuarları yada Work and Travel Job Fair nedir ?

work-and-travel-turkey

Work-and-Travel-Job-Fair

Türkiye’de ciddi work and travel şirketleri her yıl öğrencilerle işverenleri yüzyüze getirmek için belli tarihlerde iş görüşmeleri organize ederler.

Bunlara sektörel tanımla Work and Travel iş Fuarı yada ‘ Work and Travel Job Fair ‘ denir.

Genellikle hangi işverenlerin geleceği nerdeyse iş fuarlaraına 30 gün yada maksimum 1 hafta kala netleşir. Öğrencilere işler ve işverenler hakkında bilgiler verilir ve bir nevi Work and Travel adayları mülakatlar için hazırlanır.

Work and Travel interview ler’de genellikle işveren adayalrı bir çok açıdan değerlendirir. ama en çok dikkat ettiği noktalar

  •  Work and Travel adayının ingilizce bilgisini mülakatla anlamaya çalışır
  •  Adayın iş tecrübesi varsa bunu mutlaka suretle belirtmesi gerekir
  •  Adayın programa olan ilgisi alakası ( genellikle işverenleri yada mülakatı yapan kişi sizin programı ne olarak gördüğünüze odaklanır. Bu görüşmelerde özelikle programda kazanmak istediğinizi ücreti ön plana çıakrtmayın. Çünkü unutmayın ki bu program siz ne kadar aksini düşünseniz de kültürel bir programdır.)
  • Görüntünüz iş görüşmesi için çok önemlidir. Özelikle son yılalr da Türk gençleri oldukça uzun sakal modasına uymuş durumdalar. Bu görüntünüzle iş mülakatlarına ve bilhassa vize mülakatlarına katılmamanızı tavsiye ederim.
  • Güleryüzlü olun
  • İşi istediğinizi mutlaka belirtin.

Arkadaşla work and travel hakkında sorularınız var is lütfen youm bölümüne yazınız. Tşkler