Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

Work and travel forum yorumları ne kadar güvenilir ?

Work and travel forum larda  yapılan yorumlar ne kadar güvenilir ?

work-and-travel-forum

Bugün irdeleyeceğimiz konu bu olsun. Tamamen obkjektif oalrak cevaplamaya çalışacağım. Öncelikle bu yorumların  çok büyük bir bölümünü samimi bulmadığımı ifade etmek isterim. Nedenlerini dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

Bir work and travel katılımcısı neden ben mağdur oldum diye yorum yazar çizer ?

Work and Travel programına katılmak için bazı kurallar var hepinizin bildiği. Bunların bence en önemlisi  ingilizce dil bilginizdir. Tabi ki dil bilginizin yanın sosyal bir insan olmanız da en azından insanlarla iletişim halinde olmanız size Amerika’da büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Work and Travel programından şikayet eden bir çok katılımcıların temel sorunlarının çok büyük bir bölümü aslında yabancı dil ve uyum problemidir. Etrafınızda bu şekilde şikayetçi olan kişiler var ise lütfen sorunuz. Büyük bir kısmı aslında bu durumu malesef kabul etmeyecektir. Yada tam tersini uygulayın programdan memnuniyetle dönen bir çok öğrenciye sorun bu öğrenciler de uyumlu, girişken ve yabancı dil problemi yaşamayan öğrencilerdir.

Şimdi dolayısı ile internete hatta bizim sitemiz de bile rastlayacağınız bu olumsuz yorumları bir kenara bırakın. Hepsi yalan yanlıştır demiyorum ben samimi bulmuyorum çünkü bu yorumları forum sitelerinde yazarak bir şeyin çözüme ulaşmadığını yıllardır görüyoruz. Halen neden yazıldıklarını da nalmaış değilim. Tabi ki bir haksızlık vs var sa yazınız ama kendinize de şunu sorun. Ben work and travel yapmaya hazır birimiyim ?

Work  and Travel zor bir program. Kolay olduğunu sakın düşünmeyin. Özelikle de hayatınız da hiç ( tabir yerinde ise ) el işi yapmadıysanız. Yani bir iş tecrübeniz yok ise, hiç kendi paranızı kazanmadıysanız boşuna kendinizi kandırmayın derim. Ama ben denemek istiyorum, ayaklarımın üzerinde duracağım, farklı bir kültürü tanımak bana heyecan veriyor diyenlerdeyseniz halen bu yazıyı okumanız büyük hata… Gidin sorularınıza tahammülü olan, sizi başından savmayacak ve gereçekten zorda kaldığınız da size yardımcı olacak bir danışmanlık şirketi bulun. Öyle internet ortamında yazılmış her work and travel yorumunu da ciddiye almayın.