Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

Work and travel konaklaması

Amerika’da Work and Travel Programında Konaklama ve Konaklama Ücretleri

work-and-travel-konaklama

Amerika’da Work and Travel programından dönen öğrencilerin genel memnuniyetlerini en çok etkileyen unsurların başında gelen hiç şüphesiz Amerika’da kaldıkları süre boyunca yaşadıkları konaklama ve ödenen konaklama ücretleri gelmektedir.

Konaklama, Amerika’da Türkiye’de olduğundan daha farklı prosedürler içerir. Work and Travel işleri gibi sezonluk işler için konaklamalar da işlerin niteliğine göre oldukça farklı değişiklikler gösterebilir.

Özelikle bu programa grup olarak aktılmayı başarabilen öğrenciler bilsinler ki hepiniz Türkiye’de ki aynı yerde kalamayabilirsiniz. Bu durumunun work and travel danışmanı yada work anda travel danışmanlık şirketleri ile uzaktan ve yakından hiç bir ilgisi de yoktur. Amerika’da ki fedaral yasalar bir çok yerde bu konuda farklı olabilir. Yaşanmış bir örneği vermek gerekirse Texas’ta özelikle Galveston, Housetın gibi kentler de eğer bir evde kalacaksanız evde maksimum 4 kişi yaşabilirsiniz. Fakat Boston da evin büyüklüğüne göre bu sayı 6-7 olabilir. Yani iş aslında evini kiraya veren ev sahibinde bitmektedir. Türkiye’de iken özelikle konaklama konusunda söylenen bir çok söz Amerika’da pek geçerli olmayabilir bilginiz dahilinde olsun.

İş yerlerinin bulundukları şehirler/bölgelerde yaz sezonunda uygun koşullarda konaklamalar bulmak önemli bir konudur. Amerikan kira sistemlerinde genelde yıllık bedel üzerinden kira kontratı yapıldığından öncelikle –eğer işveren konaklamanızı vermiyorsa- iş verenden birinci elden tavsiye almak en doğru ve akılcı yöntemdir.

Konaklamanızı İşvereniniz sağlıyorsa;
1. Ücretsiz olarak konaklama sağlayabilir.
2. Sizden belli bir ücret talep edebilir.

Eğer konaklamanızı Kendiniz bulacak iseniz;

– Kısa süreler için -dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle de tanışabileceğiniz- bütçenize uygun öğrenci yurtları olan USA Hostels’lerde kalarak konaklamanızı kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber kalarak kirasını paylaşabildiğiniz daireleri Budget Suites of America adlı sistemle de bulabilirsiniz.

 

Work and Travel Konaklama Ücretleri

Yazımın başında da değinmiştim Work and Travel için ödenen konaklama ücretleri öğrencielrin genel memnuniyetini olumlu yada olumsuz etkileyebilir. Bulunduğunuz Eyalet ve şehrin popüler olması, evin özelikleri, kalacağınız kişi sayısı …gibi kriterler bu ücrette önemlidir.

Aşağı yukarı Amerika’da work and travel için ödenebilecek konakalama ücretleri minumum haftalık 40 -50 USD ile maksimum 250 – 350 USD arasıdna değişir ki bu ücretler diğer yurtdışı eğitim programları ile kıyaslanırsa gerçekten çok çok ekonomik ücretler dir.