Almanya Eğitim Danışmanlığı Tel: 0 212 543 58 06 Almanya Eğitim Danışmanlığı Whatsapp: 0 535 712 07 90

Boston’da Nereye gidilir ? Boston’da Neler Yapılır ?

Boston’da Nereye gidilir ? Boston’da Neler Yapılır ?

boston-hakkinda

Boston 17. yuz yılda yerlilen tarafından kurulan Amerika Birleşik Devletlerinin en eski şehirlerindendir. Boston olmasının sebebi İn giliz yerlilerinin buraya yerleştikten sonra İngilterenin bir şehri olan Boston adını vermeleridir. ve bu bölgeye yerleşen ilk topluluklar ise Püritenler ve Anglikanlardır fakat şuan en etkin millet İrlanda kökenlilerdir. İrlandalı ve itaylanların yoğun göç tercihi nedeniyle büyük değişimler yaşanmıştır.

Günümüzün eğitim alanında en iyi, son derece modern ve teknolojik şehridir. Ünlü okulların merkezleri buradadır. MIT, Harvard Üniversitesi , Boston Koleji, Boston Üniversitesi, Wellesley Koleji, Massachusetts Üniversitesi Boston ve çevresinde bulunmaktadır.

Boston’da Nereye gidilir ? Boston’da Neler Yapılır ?

Harvard üniversitesine kesin gidilmelidir. Kampüste geziye çıkabilir, hediyelik eşya dükkanlarından hediyeliş eşyalar satın alabilirsiniz.
– MIT (Massachusetts Institute of Technology)’ye ziyarette bulunabilirsiniz.
– New England Aquarium‘da büyüleyici bir akvaryum keyfi yaşayabilirsiniz. Burada yüzlerce farklı deniz hayvanları sizi bekliyor.
– Boston Celtics sahasını ve tesislerini gezebilirsiniz.
– Dock Tour sayesinde ister denizde ister karada yaklaşık 2 saatlik bir şehir turu yapabilirsiniz.
– Newbury Street’de tarihi binalar ünlüdür, burada çevreyi gezip fotoğraflayarak alışveriş yapabilirsiniz.

Neden Boston?

Boston, çünkü diğer tüm eyaletlere ulaşım çok kolaydır. ABD’nin en köklü şehirlerindendir ve şehir içerisinde ulaşım gelişmiştir, kolaylıkla metro aracığıyla her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bir öğrenci kenti olan Boston öğrenciler için çokca tercih edilmektedir.

Boston’da Ulaşım

Bostonda ulaşım sorunu büyük çoğunlukla çözülmüş olup T adı verilen tramvaylar aracılığyla 1 dolar vererek şehrin yer yerine ulaşabilmeniz mümkündür. Bunun dışında gelişmiş karayolları da bir alternatif olarak seçilebilmektedir.

Boston’da İklim

Karasal iklime sahip bir şehirdir fakat deniz kenarındadır. Yağmur 4 mevsim olarak devam etmektedir ve kışları kara dönüşür. Bahar aylarında pek sıcak olmayan Boston’da sonbaharlar ise ılık geçmektedir.

Boston’daki Dil Okulları

Boston dil okulları hakkında bilgi almak ve  güncel yurtdışı eğitim kampanyaları için 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90  numararalı telefonlarımızı aryabilir yada  yurtdışı eğitim başvuru formunu doldurarak bilgi isteyebilirsiniz.